Техномаркет - XIAOMI REDMI NOTE 5A PRIME 3GB/32GB LTE DS GREY

XIAOMI REDMI NOTE 5A PRIME 3GB/32GB LTE DS GREY


Производител: XIAOMI
Шифра: 1905692
Достапност:
Цена:
8,999 ден.

ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ: (OS) ANDROID 7.0 (NOUGAT) ПРОЦЕСОР: (CPU) SNAPDRAGON 435 OCTA-CORE 1.4 GHZ CORTEX-A53 ИНТЕРНА МЕМОРИЈА :32 GB RAM: 3 GB МЕМОРИСКА КАРТИЧКА: MICROSD, UP TO 256 GB ЕКРАН: IPS LCD ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ : 5.5" РЕЗОЛУЦИЈА: 720 X 1280 ЗАДНА КАМЕРА: 13 MP ПРЕДНА КАМЕРА: 16 MP SIM CARD TYPE: NANO-SIM БРОЈ НА SIM CARDS: 2 МРЕЖА: GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE (MAY NOT WORK WITH CDMA CARRIERS) WI-FI : WI-FI 802.11 B/G/N, WI-FI DIRECT, HOTSPOT BLUETOOTH: 4.2, A2DP, LE БАТЕРИЈА : NON-REMOVABLE LI-ION 3080 MAH BATTERY ДИМЕНЗИИ: 153 X 76.2 X 7.7 MM ТЕЖИНА: 153 G

Слични производи