Техномаркет - NOKIA 105 (2017) DUAL SIM BLACK

NOKIA 105 (2017) DUAL SIM BLACK


Производител: NOKIA
Шифра: 1905693
Достапност:
Редовна Цена:
1,999 ден.

SMART цена:
1,399 ден.

ЕКРАН - TFT, 65K COLORS ДИМЕНЗИЈА НА ЕКРАНОТ - 1.8 INCHES, 10.0 CM2 (~18.1% SCREEN-TO-BODY RATIO) РЕЗОЛУЦИЈА - 120 X 160 PIXELS, 4:3 RATIO (~111 PPI DENSITY)МРЕЖА - ТЕХНОЛОГИЈА - GSM 2G BANDS - GSM 900 / 1800 - SIM 1 & SIM 2 (DUAL-SIM MODEL ONLY) ДИМЕНЗИИ - 112 X 49.5 X 14.4 MM (4.41 X 1.95 X 0.57 IN) ТЕЖИНА - 73 G (2.57 OZ) SIM - DUAL SIM (MINI-SIM, DUAL STAND-BY)- FLASHLIGHT МЕМОРИЈА - 4MB, 4 MB RAM 3.5MM JACK RADIO - FM RADIO USB - MICROUSB 2.0 (CHARGING ONLY) SMS БАТЕРИЈА - REMOVABLE LI-ION 800 MAH BATTERY

Слични производи