Техномаркет - LENOVO 320-17IKBR, 17.3 HD+, I5-8250U,8GB, 256GB SSD, DVDRW, MX150 GDDR5 4GB, PLATINUM GREY

LENOVO 320-17IKBR, 17.3 HD+, I5-8250U,8GB, 256GB SSD, DVDRW, MX150 GDDR5 4GB, PLATINUM GREY


Производител: LENOVO
Шифра: 3446405
Достапност:
Цена:
39,499 ден.

Цена со попуст:
37,999 ден.

ПРОЦЕСОР INTEL CORE I5-8250U (6M CACHE, UP TO 3.40 GHZ) МЕМОРИЈА : 8GB DDR4/ 256GB SSD ЕКРАН: 17.3 FHD IPS AG + CAMERA РЕЗОЛУЦИЈА НА ЕКРАН: 1600 X 900 ГРАФИЧКА КАРТИЧКА NVIDIA GEFORCE MX150 4G ОПТИКА DVD RW МРЕЖНО ПОВРЗУВАЊЕ LAN, WI-FI, BLUETOOTH 4.1 I / O ПОРТОВИ 1X USB ТИП-C, 2X USB 3.0, HDMI, 3.5 ММ КОМБО-ПРИКЛУЧОК СЛОТ ЗА КАРТИЧКА КАМЕРА HD СТЕРЕО ЗВУК БАТЕРИЈА 2 LI-ION 30WH СЛОБОДЕН DOS ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ СИВА БОЈА ДИМЕНЗИИ 418 X 292.6 X 24.9 ММ ТЕЖИНА 2,8 КГ