Техномаркет - ASUS P2540UA NOTEBOOK I3-7100/4GB/500GB/15.6" HD LED/DVDRW/FINGERPRINT READER/BT/WIN10

ASUS P2540UA NOTEBOOK I3-7100/4GB/500GB/15.6" HD LED/DVDRW/FINGERPRINT READER/BT/WIN10


Производител: ASUS
Шифра: 5005779
Достапност: залиха
Цена:
23,999 ден.

Цена со попуст:
22,499 ден.

ПРОЦЕСОР INTEL® I3-7100U БРОЈ НА ЈАДРА 2 НОМИНАЛНА ФРЕКВЕНЦИЈА 2400 MHZ КЕШ 3072 KB ИНТЕГРИРАН ГРАФИЧКИ ПРОЦЕСОР: INTEL® HD GRAPHICS 620 ДИЈАГОНАЛА НА ЕКРАН 15,6 ИНЧИ FULL HD ФОРМАТ НА ПРИКАЗ LED ДИСПЛЕЈ LCD ТЕХНОЛОГИЈА РЕЗОЛУЦИЈА 1366 x 768 МЕМОРИЈА 4 GB DDR4 ТИП НА МЕМОРИЈА БРОЈ НА СЛОТОВИ 2 ФРЕКВЕНЦИЈА 2400 MHZ ИНТЕГРИРАН ТИП НА ВИДЕО КАРТИЧКА WEB HD КАМЕРА АУДИО СТЕРЕО ЗВУЧНИЦИ МИКРОФОН ПРИКЛУЧОЦИ 1 X HDMI, 1 X VGA, 3 X USB 3.0, 1 X АУДИО ИЗЛЕЗ, 1 X USB 2.0, 1 X RJ-45 SD ЧИТАЧ НА КАРТИЧКИ BLUETOOTH ВЕРЗИЈА 4.2