Техномаркет - DELL INSPIRON 5378 2IN1 I3-7100U/4GB/500GB/13.3"FHD TOUCH/BACKLIT KB/WIN10/GRAY/ACTIVE PEN

DELL INSPIRON 5378 2IN1 I3-7100U/4GB/500GB/13.3"FHD TOUCH/BACKLIT KB/WIN10/GRAY/ACTIVE PEN


Производител: DELL
Шифра: 5005793
Достапност:
Цена:
28,499 ден.

Цена со попуст:
26,999 ден.

13.3” FULL HD ЕКРАН НА ДОПИР ПРОЦЕСОР INTEL CORE I3-2.4GHZ КЕШ 4MB ВГРАДЕНА КАМЕРА RAM МЕМОРИЈА 4GB DDR4 ОД 2133MHZ WIRELESS WI-FI СТАНДАРД 802.11AC BLUETOOTH V4.0 MAXX AUDIO ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ WINDOWS 10 HD 500GB НАПОЈУВАЊЕ - 45 W ПРИКЛУЧОЦИ 2 USB 3.0 - USB - 1 HDMI - 1 3.5MM МИНИ ПРИКЛУЧОК ЗА СЛУШАЛКИ И МИКРОФОН - 1 СЛОТ ЗА SD ТЕЖИНА 2490 ГР GRAPHICS INTEL HD ГРАФИКА