Техномаркет - SONY KDL-49WE755BAEP

SONY KDL-49WE755BAEP


Производител: SONY
Шифра: 740384
Достапност: залиха
Цена:
41,999 ден.

Смарт цена:
34,999 ден.

FULL HD СМАРТ LED ТЕЛЕВИЗОР ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 123 CM (49'') ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАН РЕЗОЛУЦИЈА НА ЕКРАНОТ (Х X В, ТОЧКИ): 1920X1080 ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ: EDGE LED КОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR (ВИСОК ДИНАМИЧКИ ОПСЕГ) ПОДОБРУВАЊЕ НА ОСТРИНАТА: X-REALITY PRO ПОДОБРУВАЊЕ НА БОИТЕ: TRILUMINOS ЕКРАН, ТЕХНОЛОГИЈА LIVE COLOUR ПОДОБРУВАЊЕ НА ДВИЖЕЊАТА: MOTIONFLOW XR 400 HZ (СТАНДАРДНО 50 HZ) ПОДДРШКА ЗА HEVC: ДА (ДО 1920X1080/60P 10 БИТА) ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 5W + 5W ОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУК ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ: LINUX ВГРАДЕН МЕМОРИСКИ ПРОСТОР (GB): 4GB WI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11B/G/N, ЕТЕРНЕТ: 1 (ЗАДЕН) ПОВРЗУВАЊЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН: ПРЕСЛИКУВАЊЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), PHOTO SHARING PLUS SCART: БЕЗ SMARTLINK: 1 ВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 2 (HDMI-CEC) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC) ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 1 (СТРАНИЧЕН ХИБРИДЕН) USB ПРИКЛУЧОЦИ: 2 ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН) ТВ СИСТЕМ: DVB-T / C CI+

Слични производи