Техномаркет - SONY KD-43XE7077SAEP 4K HDR SMART TV

SONY KD-43XE7077SAEP 4K HDR SMART TV


Производител: SONY
Шифра: 740654
Достапност: залиха
Цена:
38,999 ден.

Цена со попуст:
32,999 ден.

4K HDR SMART TV ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 108 CM (43"') ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАН РЕЗОЛУЦИJА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160 ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ: EDGE LED КОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR: ДА ПОДОБРУВАЊЕ НА ОСТРИНАТА:4K X-REALITY PRO ПОДОБРУВАЊЕ НА БОИТЕ: ТЕХНОЛОГИЈА LIVE COLOUR ПОДОБРУВАЊЕ НА ДВИЖЕЊАТА: MOTIONFLOW XR 400HZ (СТАНДАРДНО 50HZ) ПОДДРШКА ЗА HEVC: ДА (ДО 3840X2160/60P СО 10 БИТА) ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W+10W ОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУК WI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11B/G/N, ЕТЕРНЕТ: 1 ПОВРЗУВАЊЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН: ПРЕСЛИКУВАЊЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), PHOTO SHARING+ ВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 3(HDMI-CEC) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC), ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 1 USB ПРИКЛУЧОЦИ 3, ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН) ТВ СИСТЕМ: DVB-T/T2 / C / S/S I+

Слични производи