Техномаркет - Xiaomi Redmi 4X 2GB/16GB LTE Dual SIM Black

Xiaomi Redmi 4X 2GB/16GB LTE Dual SIM Black


Производител: XIAOMI
Шифра: 785672
Достапност:
Цена:
7,799 ден.

Цена со попуст:
6,999 ден.

ЕКРАН: 5.0', IPS LCD CAPACITIVE TOUCHSCREEN, 16M COLORS РЕЗОЛУЦИЈА: 720 X 1280 PIXEL DUAL SIM МРЕЖА: GSM / HSPA / EVDO / LTE; 2G/3G/4G МЕМОРИЈА: CARD SLOT: MICRO SD, UP TO 256 GB ИНТЕРНА МЕМОРИЈА : 16 GB, RAM 2 GB ПЛАТФОРМА: OS: ANDROID 6.0.1 (MARSHMALLOW), UPGRADABLE TO 7.1.2 (NOUGAT) ПРОЦЕСОР : OCTA-CORE 1.4 GHZ CORTEX-A53 GPU: ADRENO 505 КАМЕРА- ЗАДНА: 13 MP, F/2.0, COMMS: WLAN: WI-FI 802.11 B/G/N, WI-FI DIRECT, HOTSPOT BLUETOOTH: 4.2, A2DP, LE GPS:WITH A-GPS, GLONASS, BDS БАТЕРИЈА:NON-REMOVABLE LI-PO 4100 MAH BATTERY

Слични производи