Техномаркет - HP 250 G6 i3-6006U 4GB/500GB/HD520/DVDRW/15.6" LED/TPM/3Cell/DOS

HP 250 G6 i3-6006U 4GB/500GB/HD520/DVDRW/15.6" LED/TPM/3Cell/DOS


Производител: HP
Шифра: 785695
Достапност:
Цена:
17,999 ден.

Цена со попуст:
16,999 ден.

ПРОЦЕСОР: INTEL I3-6006U, DO 2.48 GHZ 2MB МЕМОРИЈА: 4 GB DDR4 SDRAM ХДД: 500 GB 5400 rpm SATA ЕКРАН: 15.6" HD LED (1366 X 768) МРЕЖА: WLAN 802.11 BGN / LAN 10/100/1000 ГРАФИКА: INTEL HD 520 ОПТИЧКИ УРЕД: DVDRW CARDREADER,2X USB 3.1 Gen 1 , BLUETOOTH 4.2, HDMI 1,4b БАТЕРИЈА: LI-ION ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ: FREE DOS 2.0