SONY KD-55XE8096BAEP


Производител: SONY
Шифра: 9152753
Достапност: залиха
Цена:
67,999 ден.

Смарт цена:
59,999 ден.

4K HDR ANDROID TV СО TRILUMINOS ЕКРАН И 4K X-REALITY PROГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 138.8 CM (55"') ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАНРЕЗОЛУЦИJА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊТЕ: EDGE LEDКОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR: ДАПОДОБРУВАЊТЕ НА ОСТРИНАТА:4K X-REALITY PROПОДОБРУВАЊТЕ НА БОИТЕ: TRILUMINOS ЕКРАН, ТЕХНОЛОГИJА LIVE COLOURПОДОБРУВАЊТЕ НА ДВИЖЕЊТАТА: MOTIONFLOW XR 400 HZ (СТАНДАРДНО 50 HZ)ПОДДРШКА ЗА HEVC: ДА (ДО 1920X1080/60P 10 БИТА)ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W + 10WОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУКОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ: ANDROID ВГРАДЕН МЕМОРИСКИ ПРОСТОР (GB): 16GBWI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11A/B/G/N/AC, ЕТЕРНЕТ: 1ПОДДРШКА ЗА BLUETOOTH: V4.1 ПОВРЗУВАЊТЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН: ПРЕСЛИКУВАЊТЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), CHROMECAST, PHOTO SHARING PLUSВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 4 (HDMI-CEC: ДА) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC): ДАДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 1 USB ПРИКЛУЧОЦИ: 3ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН)ТВ СИСТЕМ: DVB-T/T2 / C / S/S2CI+ : ДА

Слични производи