SONY KD-49XE7005BAEP 4K HDR SMART TV


Производител: SONY
Шифра: 9153188
Достапност: залиха
Цена:
46,799 ден.

Смарт цена:
40,999 ден.

4K HDR SMART TV ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 123,2 CM (49"') ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАНРЕЗОЛУЦИJА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊТТЕ: EDGE LEDКОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR: ДАПОДОБРУВАЊТТЕ НА ОСТРИНАТА:4K X-REALITY PROПОДОБРУВАЊТТЕ НА БОИТЕ: ТЕХНОЛОГИJА LIVE COLOURПОДОБРУВАЊТТЕ НА ДВИЖЕЊТТАТА: MOTIONFLOW XR 200HZ (СТАНДАРДНО 50HZ)ПОДДРШКА ЗА HEVC: ДА (ДО 3840X2160/60P СО 10 БИТА)ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W+10WОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУКWI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11B/G/N, ЕТЕРНЕТ: 1ПОВРЗУВАЊТТЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН: ПРЕСЛИКУВАЊТТЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), PHOTO SHARING+ВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 3(HDMI-CEC: ДА) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC): ДАДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 1 USB ПРИКЛУЧОЦИ: 3ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН)ТВ СИСТЕМ: DVB-T/T2 / C / S/S2CI+ : ДА

Слични производи