SONY KD-55XE8577SAEP 4K HDR ANDROID TV


Производител: SONY
Шифра: 9153189
Достапност: залиха
Цена:
79,999 ден.

Смарт цена:
69,999 ден.

4K HDR ANDROID TV СО TRILUMINOS ЕКРАН И 4K HDR X1 ПРОЦЕСОРГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 138,8 CM (55"') ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАНРЕЗОЛУЦИJА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊТЕ: EDGE LEDКОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR: ДАПРОЦЕСОР ЗА СЛИКА: 4K HDR X1 ПОДОБРУВАЊТЕ НА ОСТРИНАТА:4K X-REALITY PROПОДОБРУВАЊТЕ НА БОИТЕ: TRILUMINOS ЕКРАН, SUPER BIT MAPPINGПОДОБРУВАЊТЕ НА ДВИЖЕЊТАТА: MOTIONFLOW XR 1000HZ (СТАНДАРДНО 100HZ)ПОДДРШКА ЗА HEVC: ДА (ДО 3840X2160/60P СО 10 БИТА)ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W+10WОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУКОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ: ANDROID ВГРАДЕН МЕМОРИСКИ ПРОСТОР: 16GBWI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11A/B/G/N/AC, ЕТЕРНЕТ: 1ПОДДРШКА ЗА BLUETOOTH: V4.1 ПОВРЗУВАЊТТТЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН: ПРЕСЛИКУВАЊТТТЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), CHROMECAST, PHOTO SHARING+ВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 4(HDMI-CEC: ДА) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC): ДАДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 1 USB ПРИКЛУЧОЦИ: 3ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН)ТВ СИСТЕМ: DVB-T/T2 / C / S/S2CI +: ДА

Слични производи