SONY KD-43XE7005BAEP 4K HDR SMART TV


Производител: SONY
Шифра: 9153401
Достапност: залиха
Цена:
39,999 ден.

Смарт цена:
36,999 ден.

4K HDR SMART TV ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 108 CM (43")ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАНРЕЗОЛУЦИJА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊТЕ: EDGE LEDКОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR: ДАПОДОБРУВАЊТЕ НА ОСТРИНАТА:4K X-REALITY PROПОДОБРУВАЊТЕ НА БОИТЕ: ТЕХНОЛОГИJА LIVE COLOURПОДОБРУВАЊТЕ НА ДВИЖЕЊТАТА: MOTIONFLOW XR 200HZ (СТАНДАРДНО 50HZ)ПОДДРШКА ЗА HEVC: ДА (ДО 3840X2160/60P СО 10 БИТА)ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W+10WОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУКWI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11B/G/N, ЕТЕРНЕТ: 1ПОВРЗУВАЊТЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН: ПРЕСЛИКУВАЊТЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), PHOTO SHARING+ВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 3(HDMI-CEC: ДА) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC): ДАДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 1 USB ПРИКЛУЧОЦИ: 3ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН)ТВ СИСТЕМ: DVB-T/T2 / C / S/S2CI+ : ДА

Слични производи