Техномаркет - BLUEAIR 7470I ПРОЧИСТУВАЧ НА ВОЗДУХ

BLUEAIR 7470I ПРОЧИСТУВАЧ НА ВОЗДУХ

-20%

Производител: BLUEAIR
Шифра: 29385930
Достапност: залиха
Редовна Цена:
48,299 ден.

SMART цена:
38,639 ден.

ПРОЧИСТУВАЧ НА ВОЗДУХ ЦЕЛОСНО ГО ФИЛТРИРА ВОЗДУХОТ ВО ПРОСТОРИЈА ОД 38 M² НА СЕКОИ 12 МИНУТИ СТАПКА НА ИСПОРАКА НА ЧИСТ ВОЗДУХ (CADR) – ЧАД 455 M³ НА ЧАС (270 CFM) HEPASILENT ULTRA-ПАТЕНТ-ТЕХНОЛОГИЈА КОЈА КОМБИНИРА ЕЛЕКТРОСТАТСКО И МЕХАНИЧКО ФИЛТРИРАЊЕ УНИШТУВА 99% ОД ШТЕТНИТЕ ЧЕСТИЧКИ И ГИ ОТСТРАНУВА ПРАШИНАТА, ПОЛЕНОТ, ПРВУТОТ, МУВЛАТА, VOCS И МИРИСИТЕ. HEPASILENT ULTRA ИСПОРАЧУВА 50% ПОВЕЌЕ ЧИСТ ВОЗДУХ, КОРИСТИ 55% ПОМАЛКУ ЕНЕРГИЈА И ИМА 10% ПОМАЛ ШУМ ОД ТРАДИЦИОНАЛНАТА TRUE HEPA ФИЛТРАЦИЈА 24/7 ЗАШТИТА ОД ВИРУСИ И БАКТЕРИИ НАЈНАПРЕДЕН ФИЛТЕР НА BLUEAIR, SMARTFILTER, ДИЗАЈНИРАН ДА ДАВА ВРВНИ ПЕРФОРМАНСИ КОМБИНАЦИЈА ОД ЕДЕН СЛОЈ НА ФИЛТЕР ЗА ЧЕСТИЧКИ И ЕДЕН СЛОЈ НА АКТИВЕН ЈАГЛЕРОДЕН ФИЛТЕР ЗА УСПЕШНО ОТСТРАНУВАЊЕ НА ГАСОВИТЕ, МИРИСИТЕ, ЧАДОТ, VOCS, ИЗДУВНИТЕ ГАСОВИ, СМОГОТ И ХЕМИКАЛИИТЕ ОД ВОЗДУХОТ. ДВАТА ГЛАВНИ ФИЛТРИ СЕ ПРИКАЧЕНИ НА ГОРНИОТ ДЕЛ, ТАКА ШТО ПРИ ОТСТРАНУВАЊЕ НА ФИЛТРИТЕ МОЖЕ ЕДНОСТАВНО ДА СЕ ПРЕКЛОПАТ ЗА ДА СЕ ИЗБЕГНЕ ПРАШИНАТА И ЗАГАДУВАЧИТЕ. ПРЕПОРАЧАНА ПРОМЕНА НА ФИЛТЕРОТ НА СЕКОИ 6 - 12 МЕСЕЦИ ВО ЗАВИСНОСТ ОД ОКОЛИНАТА SMART RFID ЧИП КОЈ ЈА СЛЕДИ УПОТРЕБАТА И ИЗВЕСТУВА ПРЕКУ АПЛИКАЦИЈАТА BLUEAIR КОГА Е ВРЕМЕ ДА ГО ЗАМЕНИТЕ ФИЛТЕРОТ ПРЕМИУМ ЛЦД-ДИСПЛЕЈ SMART ФУНКЦИИ CLEAN AIR ETA⁸ И REAL-TIME POLLUTANT TRACKING (СЛЕДЕЊЕ НА ЗАГАДЕНОСТА) НИВО НА ЗВУК 25 - 45 DB (A) ИЗЛЕЗ НА ВОЗДУХОТ 360 ° СТРАНИЧЕН ДОВОД НА ВОЗДУХ БРОЈ НА ФИЛТРИ 1 ДИМЕНЗИИ ( В X Ш X Д) 691 X 300 X 300 MM ТЕЖИНА НА ПРОИЗВОДОТ 12,5 КГ ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА 9 - 43 ВАТИ

Слични производи