Техномаркет - SAMSUNG GALAXY J5 J530 2017 LTE DUAL SIM BLACK

SAMSUNG GALAXY J5 J530 2017 LTE DUAL SIM BLACK


Производител: SAMSUNG
Шифра: 3545659
Достапност:
Редовна Цена:
11,499 ден.

SMART цена:
8,999 ден.

NETWORK - ТЕХНОЛОГИЈА - GSM / HSPA / LTE БРЗИНА - HSPA 42.2 / 5.76 MBPS, LTE-A (2CA) CAT6 300/50 MBPS GPRS ,EDGE СИМ - ДВОЈНА СИМ (НАНО-СИМ, ДВОЕН СТЕНД-БАЈ) ЕКРАН - ТИП - SUPER AMOLED КАПАЦИТИВЕН ЕКРАН НА ДОПИР, 16M БОИ ГОЛЕМИНА - 5,2 ИНЧИ РЕЗОЛУЦИЈА - 720 X 1280 ПИКСЕЛИ MULTITOUCH ПЛАТФОРМА - ОС - АНДРОИД 7.0 (NOUGAT) CHIPSET - EXYNOS 7870 OCTA ПРОЦЕСОР - ОКТА-ЈАДРЕН 1.6 GHZ CORTEX-A53 GPU - MALI-T830 MP1 МЕМОРИЈА - СЛОТ ЗА КАРТИЧКА - MICROSD, ДО 256 GB (НАМЕНСКИ СЛОТ) ВНАТРЕШНА - 16 GB, 2 GB RAM МЕМОРИЈА КАМЕРА - ЗАДНА - 13 MP, F / 1,7, АВТОФОКУС, LED БЛИЦ КАРАКТЕРИСТИКИ - ГЕО-ОЗНАЧУВАЊЕ, ФОКУС НА ДОПИР, ОТКРИВАЊЕ НА ЛИЦЕ, ПАНОРАМА, HDR ВИДЕО - 1080P @ 30FPS ПРЕДНА- 13 MP, F / 1.9 3.5MM ПРИКЛУЧОК ПОВРЗУВАЊЕ - WLAN - WI-FI 802.11 A / B / G / N / AC, DUAL-BAND, WIFI DIRECT, BLUETOOTH - V4.1, A2DP GPS - ДА, СО A-GPS, GLONASS, BDS NFC , FM РАДИО, MICROUSB 2.0 КАРАКТЕРИСТИКИ - СЕНЗОРИ - ОТПЕЧАТОК (НАПРЕД), АКЦЕЛЕРОМЕТАР, БЛИЗИНА, КОМПАС БАТЕРИЈА - НЕОТСТРАНЛИВА LI-ION 3000 MAH БАТЕРИЈА ВРЕМЕ ЗА РАЗГОВОР - ДО 21 ЧАС (3G) МУЗИЧКА РЕПРОДУКЦИЈА - ДО 83 ЧАСА ДИМЕНЗИИ - 146,2 X 71,3 X 8 MM ТЕЖИНА - 160 G (5,64 МЛ) БОЈА-ЦРНА

Слични производи