Техномаркет - SONY KD-43XF8577SAEP

SONY KD-43XF8577SAEP


Производител: SONY
Шифра: 5005738
Достапност:
Редовна Цена:
60,999 ден.

SMART цена:
36,999 ден.

4K HDR ANDROID TV СО TRILUMINOS ЕКРАН И 4K HDR X1 ПРОЦЕСОР ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 108 CM (43"') ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАН РЕЗОЛУЦИJА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160 ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ: EDGE LED КОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR ПРОЦЕСОР ЗА СЛИКА: 4K HDR X1 ПОДОБРУВАЊЕ НА ОСТРИНАТА:4K X-REALITY PRO ПОДОБРУВАЊЕ НА БОИТЕ: TRILUMINOS ЕКРАН, SUPER BIT MAPPING ПОДОБРУВАЊЕ НА ДВИЖЕЊАТА: MOTIONFLOW XR 1000HZ (СТАНДАРДНО 100HZ) ПОДДРШКА ЗА HEVC (ДО 3840X2160/60P СО 10 БИТА) ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W+10W ОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУК ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ: ANDROID ВГРАДЕН МЕМОРИСКИ ПРОСТОР: 16GB WI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11A/B/G/N/AC, ЕТЕРНЕТ: 1 ПОДДРШКА ЗА BLUETOOTH: V4.1 ПОВРЗУВАЊЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН ПРЕСЛИКУВАЊЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), CHROMECAST, PHOTO SHARING+ ВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 4(HDMI-CEC) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC) ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 1 USB ПРИКЛУЧОЦИ: 3 ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН) ТВ СИСТЕМ: DVB-T/T2 / C / S/S2 CI +

Слични производи