Техномаркет - SONY KD-65XF9005 65" 4K ULTRA HD LED ANDROID

SONY KD-65XF9005 65" 4K ULTRA HD LED ANDROID

-31%

Производител: SONY
Шифра: 5006473
Достапност: залиха
Редовна Цена:
111,999 ден.

SMART цена:
76,999 ден.

ANDROID 4K HDR ULTRA HD SMART TV SCREEN SIZE 65 “ (164 СМ) РЕЗОЛУЦИЈА: 3840 X 2160 ULTRA HD Х-ТРЕНД ДИНАМИЧКИ ОПСЕГ PRO 4K HDR ПРОЦЕСОР X1 EXTREME 100 HZ ПАНЕЛ X-MOTION CLARITY ТЕХНОЛОГИЈА TRILUMINOS ЕКРАН 24P TRUE CINEMA ПОДДРШКА ЗА HDR (HDR10 И HLG) ПОДДРШКА ЗА HEVC (ДО 3840 X 2160 / 60P 10 БИТА) БЕСПРЕКОРНА HDR ПОДДРШКА ЗА PLAYSTATION 4 И PLAYSTATION 4 PRO КОНЗОЛИ ЗА ИГРИ ДИГИТАЛНИ ПРИЕМНИЦИ: АНТЕНА; 2 X DVB-T2, КАБЕЛ; 2 X DVB-C HD, САТЕЛИТ; 2 X DVB-S2 CI + ИНТЕРФЕЈС ЕЛЕКТРОНСКИ ПРОГРАМСКИ ВОДИЧ (EPG) ЗВУЧНИЦИ: 2 X 10 W S-FORCE ПРЕДЕН ОПКРУЖУВАЧКИ ЗВУК ДИГИТАЛЕН ЗАСИЛУВАЧ S-MASTER CLEAR AUDIO +, АВТОМАТСКИОТ ОПКРУЖУВАЧКИ ЗВУК ДРУГИ КАРАКТЕРИСТИКИ: ВГРАДЕН WIFI ANDROID TV 16 GB ВГРАДЕНА МЕМОРИЈА ВЕБ-ПРЕЛИСТУВАЧ: VEWD ТВ-АПЛИКАЦИИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ: YOUTUBE, NETFLIX, VIAPLAY, YLE ARENA, KATSOMO, ЕКРАН, C MORE И SPOTIFY CONNECT TV SIDE VIEW АПЛИКАЦИЈА ЗА ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ (ANDROID И IOS) ВГРАДЕН CHROMECAST MIRACAST BLUETOOTH (ВЕРЗИЈА 4.1 HID / HOGP / SPP / A2DP / AVRCP) DLNA USB РЕПРОДУКЦИЈА НА МЕДИУМИ USB СКЛАДИРАЊЕ НА НАДВОРЕШЕН HARD ДИСК УДОБЕН ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ КОНТРОЛИРАН СО ГЛАС ПРИКЛУЧОЦИ И ДИМЕНЗИИ: ИНТЕРФЕЈСИ: 4 X HDMI, 3 X USB, ETHERNET, КОМПОЗИТЕН ВИДЕО ВЛЕЗ, АНАЛОГЕН АУДИО ВЛЕЗ, ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ, ПРИКЛУЧОК ЗА СЛУШАЛКИ HDCP 2.2 BRAVIA SYNC (HDMI-CEC) HDMI ARC (КАНАЛ ЗА ВРАЌАЊЕ НА АУДИО) ДИМЕНЗИИ: 1447 X 829 X 69 MM (БЕЗ ДРЖАЧ), 1447 X 898 X 297 MM (СО ДРЖАЧ) ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА: A

Слични производи