Техномаркет - SONY KD-55XF8096 55" 4K ULTRA HD SMART LED

SONY KD-55XF8096 55" 4K ULTRA HD SMART LED

-26%

Производител: SONY
Шифра: 5006474
Достапност: залиха
Редовна Цена:
53,999 ден.

SMART цена:
39,999 ден.

4K HDR ANDROID TV СО TRILUMINOS ЕКРАН И 4K X-REALITY PRO ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 55"' ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАН РЕЗОЛУЦИЈА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160 ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ: EDGE LED КОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR ПОДОБРУВАЊЕ НА ОСТРИНАТА:4K X-REALITY PRO ПОДОБРУВАЊЕ НА БОИТЕ: TRILUMINOS ЕКРАН, ТЕХНОЛОГИЈА LIVE COLOUR ПОДОБРУВАЊЕ НА ДВИЖЕЊАТА: MOTIONFLOW XR 400 HZ (СТАНДАРДНО 50 HZ) ПОДДРШКА ЗА HEVC (ДО 1920X1080/60P 10 БИТА) ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W + 10W ОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУК ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ: ANDROID ВГРАДЕН МЕМОРИСКИ ПРОСТОР (GB): 16GB WI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11A/B/G/N/AC, ЕТЕРНЕТ: 1 ПОДДРШКА ЗА BLUETOOTH: V4.1 ПОВРЗУВАЊЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН: ПРЕСЛИКУВАЊЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), CHROMECAST, PHOTO SHARING PLUS ВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 4 (HDMI-CEC) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC) ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 1 USB ПРИКЛУЧОЦИ: 3 ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН) ТВ СИСТЕМ: DVB-T/T2 / C / S/S2 CI+

Слични производи