Техномаркет - HISENSE AS-12 HR4 SVNVG

HISENSE AS-12 HR4 SVNVG


Производител: HISENSE
Шифра: 5006562
Достапност: залиха
Цена:
17,005 ден.

SMART цена:
14,999 ден.

ТИП: СПЛИТ СИСТЕМ ИДЕАЛЕН ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА НА ПРОСТОРИИ ДО 25 КВАДРАТНИ МЕТРИ МОЌ 12000 BTU КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ (МАКС.): 3670 W КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ (МАКС.): 3520 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 540 M³ / H КЛАСА НА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ: A ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА (ГРЕЕЊЕ) (МАКС.): 1015 W ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА (ЛАДЕЊЕ) (МАКС.): 1090 W ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ НА ГРЕЕЊЕ: 3.23, 3.62 ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ НА ЛАДЕЊЕ: 3.23 ФУНКЦИИ ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА: ЛАДЕЊЕ, ГРЕЕЊЕ НИВО НА БУЧАВА ВО ВНАТРЕШНОСТА (ГОЛЕМА БРЗИНА): 39 DB ТИП НА ФРЕОН: R410A НИВО НА БУЧАВА НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 55 DB АВТОМАТСКИ РЕСТАРТ И 24 ТАЈМЕР LCD ДИСПЛЕЈ НА ВНАТРЕШНАТА ЕДИНИЦА ТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА: 27 КГ ТЕЖИНА НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 8 КГ ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА (ШИРИНА X ДЛАБОЧИНА X ВИСИНА): 715 X 240 X 482 MM ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНАТА ЕДИНИЦАТА (ШИРИНА X ДЛАБОЧИНА X ВИСИНА): 750 X 190 X 250 MM МОЌ: 220 - 240V, 50HZ

Слични производи