Техномаркет - NOKIA 130 (2017) DUAL SIM BLACK

NOKIA 130 (2017) DUAL SIM BLACK

-22%

Производител: NOKIA
Шифра: 5006621
Достапност: залиха
Редовна Цена:
2,299 ден.

SMART цена:
1,799 ден.

ЕКРАН 1.8 "(120X160) TFT ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ NOKIA ВГРАДЕНА МЕМОРИЈА - ДО 32 GB (2000 КОНТАКТИ) SIM КАРТИЧКА 2 ЦЕЛОСНА SIM МРЕЖА 2G ЗАДНА КАМЕРА 0.3 МП ВИДЕО СНИМАЊЕ 240P, 15 СЛИКИ ВО СЕКУНДА ФОРМАТ ПОДДРШКА 3GP, MP3, AVI, AAC, WAV БЕЗЖИЧНА КОНЕКЦИЈА BLUETOOTH 3.0 МАТЕРИЈАЛ ПЛАСТИКА ПРИКЛУЧОЦИ 3.5MM АУДИО, USB, МИКРО SD АДАПТЕР ДИМЕНЗИИ И ТЕЖИНА 111.5 X 48.4 X 14.2 MM 68ГР БАТЕРИЈА LI-ION 1020 MAH

Слични производи