Техномаркет - BLUEAIR 3M V-FLEX 9152 МАСКА ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕ

BLUEAIR 3M V-FLEX 9152 МАСКА ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕ


Производител: BLUEAIR
Шифра: 5008870
Достапност:
Редовна Цена:
79 ден.

ЗАШТИТНА РЕСПИРАТОРНА МАСКА ПРЕКЛОПЕН ПРЕДЕН ПАНЕЛ СО ВДЛАБНАТИНИ ЕФИКАСНОСТ НА ФИЛТЕРОТ РАМЕН ДИЗАЈН ЗА УДОБНО СКЛАДИРАЊЕ ПРИЛАГОДЛИВ ИНТЕГРАЛЕН ПРОСТОР ЗА НОС ДА СЕ ПОСТИГНЕ ДОБРО ВКЛОПУВАЊЕ МЕТАЛ-ДЕТЕКТИБИЛЕН СТРАНИЧНИ ЈАЗИЧИЊА ЗА ПОЛЕСНО ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА ЛИЦЕТО ЕЛАСТИЧНА ЛЕНТА ЗА НА ГЛАВА ДОСТАПЕН ВО ДВЕ ГОЛЕМИНИ ЗА ДА ОДГОВАРА НА ШИРОК СПЕКТАР НА ОБЛИЦИ НА ЛИЦЕ. ОДОБРЕНО НА: EN 149: 2001 + A1: 2009 FFP2 NR D.

Слични производи