Техномаркет - VIVAX COOL 12000BTU ACP-12CH35AUJI

VIVAX COOL 12000BTU ACP-12CH35AUJI

-14%

Производител: VIVAX
Шифра: 5011196
Достапност: залиха
Редовна Цена:
28,999 ден.

SMART цена:
24,999 ден.

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++ SEER/SCOP: 6.2/4.05 МАКС. КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ 3600 W МАКС. КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ 3700 W ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ 3500/3500W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1090 W ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ 970 W ПРОТОК НА ВОЗДУХ 600 М3 КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ 1,40 L/H НИВО НА БУЧАВА 42,10 DB РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ОД -15 О С ДО +48 О С МАСА НА ВНАТРЕШНАТА ЕДИНИЦА 8 КГ МАСА НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА 25 КГ ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА 35 М2 ФРЕОН R32 ФИЛТРИ: BIO ФИЛТЕР, ЈОНИЗАТОР, ФИЛТЕР ЗА ПРАШИНА ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА : 800 X 554 X 333 MM

Слични производи