Техномаркет - SONY KD-75XE8596BAEP

SONY KD-75XE8596BAEP


Производител: SONY
Шифра: 740590
Достапност: залиха
Цена:
145,599 ден.

SMART цена:
129,999 ден.

4K HDR ANDROID TV СО TRILUMINOS ЕКРАН И 4K HDR X1 ПРОЦЕСОР ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 189,3 CM (75") ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАН РЕЗОЛУЦИJА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160 ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ: EDGE LED КОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR ПРОЦЕСОР ЗА СЛИКА: 4K HDR X1 ПОДОБРУВАЊЕ НА ОСТРИНАТА:4K X-REALITY PRO ПОДОБРУВАЊЕ НА БОИТЕ: TRILUMINOS ЕКРАН,SUPER BITMAPPING ПОДОБРУВАЊЕ НА ДВИЖЕЊАТА: MOTIONFLOW XR 1000HZ (СТАНДАРДНО 100HZ) ПОДДРШКА ЗА HEVC (ДО 3840X2160/60P 16 БИТА) ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W+10W ОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУК ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ: ANDROID ВГРАДЕН МЕМОРИСКИ ПРОСТОР: 16GB WI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11A/B/G/N/AC, ЕТЕРНЕТ: 1 ПОДДРШКА ЗА BLUETOOTH: V4.1 ПОВРЗУВАЊЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН: ПРЕСЛИКУВАЊЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), CHROMECAST, PHOTO SHARING+ ВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 4 (HDMI-CEC) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC) ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 1 USB ПРИКЛУЧОЦИ: 3 ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН) ТВ СИСТЕМ: DVB-T/T2 / C / S/S2 CI +

Слични производи