Техномаркет - SONY KD-65XE7005BAEP 4K HDR SMART TV

SONY KD-65XE7005BAEP 4K HDR SMART TV


Производител: SONY
Шифра: 740651
Достапност:
Цена:
96,999 ден.

SMART цена:
69,999 ден.

4K HDR SMART TV ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 163.9 CM (65"') ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАН РЕЗОЛУЦИJА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160 ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ: EDGE LED КОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR ПОДОБРУВАЊЕ НА ОСТРИНАТА:4K X-REALITY PRO ПОДОБРУВАЊЕ НА БОИТЕ: ТЕХНОЛОГИЈА LIVE COLOUR ПОДОБРУВАЊЕ НА ДВИЖЕЊАТА: MOTIONFLOW XR 200HZ (СТАНДАРДНО 50HZ) ПОДДРШКА ЗА HEVC: ДА (ДО 3840X2160/60P СО 10 БИТА) ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W+10W ОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУК WI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11B/G/N, ЕТЕРНЕТ: 1 ПОВРЗУВАЊЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН: ПРЕСЛИКУВАЊЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), PHOTO SHARING+ ВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 3(HDMI-CE) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC), ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 1 USB ПРИКЛУЧОЦИ: 3 ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН) ТВ СИСТЕМ: DVB-T/T2 / C / S/S2 CI+

Слични производи