Техномаркет - SONY KD-65XD7505BAEP

SONY KD-65XD7505BAEP


Производител: SONY
Шифра: 740709
Достапност: залиха
Цена:
99,999 ден.

SMART цена:
84,999 ден.

4K HDR ANDROID SMART TV ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 163.9 CM (65"') ВИД НА ЕКРАН: LCD ЕКРАН РЕЗОЛУЦИJА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160 ВИД НА ЗАДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ: DIRECT LED КОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR ПОДОБРУВАЊЕ НА ОСТРИНАТА:4K X-REALITY PRO ПОДОБРУВАЊЕ НА БОИТЕ: ТЕХНОЛОГИJА LIVE COLOUR ПОДОБРУВАЊЕ НА ДВИЖЕЊАТА: MOTIONFLOW XR 800HZ (СТАНДАРДНО 100HZ) ПОДДРШКА ЗА HEVC (ДО 3840X2160/60P СО 10 БИТА) ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W+10W ОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ ПОДДРШКА ЗА DOLBY И DTS ФОРМАТ НА ЗВУК ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ: ANDROID ВГРАДЕН МЕМОРИСКИ ПРОСТОР: 16GB WI-FI СТАНДАРДИ: WI-FI 802.11B/G/N, ЕТЕРНЕТ: 1 ПОВРЗУВАЊЕ СО ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН: ПРЕСЛИКУВАЊЕ НА ЕКРАН (MIRACAST), CHROMECAST, PHOTO SHARING+ ВКУПНО HDMI ВЛЕЗОВИ: 3(HDMI-CEC) HDMI ПОВРАТЕН АУДИО КАНАЛ (ARC) ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ: 3 USB ПРИКЛУЧОЦИ: 4 ПРИЕМНИЦИ: 1 (ДИГИТАЛЕН/АНАЛОГЕН) ТВ СИСТЕМ: DVB-T/T2 / C / S/S2 CI+

Слични производи