Техномаркет - SONY KD-65A1BAEP 4K ULTRA HD OLED TV

SONY KD-65A1BAEP 4K ULTRA HD OLED TV


Производител: SONY
Шифра: 740716
Достапност: залиха
Цена:
193,999 ден.

SMART цена:
169,999 ден.

OLED 4K HDR ТЕЛЕВИЗОР СО 4K HDR ПРОЦЕСОР X1 EXTREME, И ТЕХНОЛОГИЈА ACOUSTIC SURFACE ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ: 163,9 CM (65"') ВИД НА ЕКРАН: OLED ЕКРАН РЕЗОЛУЦИJА НА ЕКРАНОТ: 3840 X 2160 КОМПАТИБИЛНОСТ СО HDR : ДА ПРОЦЕСОР ЗА СЛИКА : 4K HDR PROCESSOR X1 EXTREME П ОДОБРУВАЊЕ НА ОСТРИНАТА: 4K X-REALITY PRO , DUAL DATABASE PROCESSING ПОДОБРУВАЊЕ НА БОИТЕ: ТЕХНОЛОГИЈА LIVE COLOUR ПРЕЦИЗНО МАПИРАЊЕ НА БОИ, SUPER BIT MAPPING 4K HDR, TRILUMINOS ЕКРАН ПОДОБРУВАЊЕ НА ДВИЖЕЊАТА : MOTIONFLOW XR ВИД НА ЗВУЧНИКОТ: ACOUSTIC SURFACE (МОТОР+САБВУФЕР) ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ: 10W+10W+10W+10W+10W ПОДДРШКА ЗА DOLBY DIGITAL, DOLBY DIGITAL PLUS, DOLBY PULSE ПОДДРШКА DTS ДИГИТАЛЕН ОПКРУЖУВАЧКИ ЗВУК ОБРАБОТКА НА ЗВУКОТ: CLEARAUDIO+ СИМУЛИРАН ОПКРУЖУВАЧКИ ЗВУК: S-FORCE ПРЕДЕН ОПКРУЖУВАЧКИ ЗВУК ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ: ANDROID 6.0, MARSHMALLOW ВГРАДЕН МЕМОРИСКИ ПРОСТОР: 16GB ГЛАСОВНО ПРЕБАРУВАЊЕ, ПРОДАВНИЦА ЗА АПЛИКАЦИИ INTERNET BROWSER: OPERA ПРИЕМНИЦИ: 2 (ДИГИТАЛЕНИ), 1 (АНАЛОГЕН) DVB-T/T2 / C / S/S2

Слични производи