Техномаркет - SAMSUNG GALAXY J5 J530 2017 LTE GOLD

SAMSUNG GALAXY J5 J530 2017 LTE GOLD

-4%

Производител: SAMSUNG
Шифра: 740813
Достапност:
Редовна Цена:
12,999 ден.

SMART цена:
12,499 ден.

ДИМЕНЗИИ - 146.2 X 71.3 X 8 MM ТЕЖИНА - 160 G SIM - DUAL SIM (NANO-SIM, DUAL STAND-BY) ДИСПЛЕЈ-SUPER AMOLED CAPACITIVE TOUCHSCREEN, 16M БОИ ГОЛЕМИНА НА ЕКРАНОТ - 5.2' РЕЗОЛУЦИЈА - 720 X 1280 ПИКСЕЛИ ПЛАТФОРМА- OS - ANDROID 7.1 (NOUGAT) CHIPSET - EXYNOS 7870 OCTA CPU - OCTA-CORE 1.6 GHZ CORTEX-A53 GPU - MALI-T830 MP1 ПОДДРЖУВА MICROSD,ДО256 GB МЕМОРИЈА - 16 GB, 2 GB RAM КАМЕРА-ПРЕДНА- 13 MP, F/1.7, AUTOFOCUS, LED FLASH СЕКУНАРНА- 13 MP, F/1.9 3.5MM JACK WLAN - WI-FI 802.11 A/B/G/N/AC, DUAL-BAND, WIFI DIRECT, HOTSPOT BLUETOOTH - V4.1, A2DP GPS, A-GPS, GLONASS, BDS FM RADIO

Слични производи